WK Juniores /-23 Sprint te Ontario - Toon en Piet Broekx finishen 5de in WK-finale

WELLAND_ De Belgen leverden in de A-finale van het WK-23 en het WK juniores enkele knappe prestaties af. Toon en Piet Broekx, het broederpaar uit de Neerpeltse WC, finishten in hun finale van de K2 1000m voor de kajakkers jonger dan drieëntwintig jaar knap vijfde op iets meer dan één seconde van de Russen Spesivtsev-Chervov, die het brons op zak staken. Het goud ging naar de Hongaarse K2 Hufnagel-Ceiner, die iets meer dan twee tienden van één seconde sneller waren dan de Duisters Kux-Schmude.

Bij de juniores sloot Artuur Peters in zijn K1 1000m de medaillestrijd af op een eervolle zevende plaats. De clubgenoot van de broers Broekx kwam minder dan drie seconden tekort om het ereschavot te halen. Zijn broer William strandde in zijn B-finale van de K1 1000m voor de -23 jarigen derde, wat dus betekent dat William Peters dit WK-23 af rondt met een 11de plaats.

Voor de Belgen is dit nog lang niet alles, want morgen mogen Hermien Peters en Lize Broekx nog aan de slag in hun finale K2 500m U23 en ook de jonge Belgen die aan de slag gaan in de 200m races zijn nog volop in de run voor een finaleticket.

De resultaten.

A-Finales.

Mannen -23.

K1 1000m :

1. Josef Dostal (Tsj) 3 :28.854

2. Bence Dombvari (Hon) 3 :30.613

3. William Bain (Aus) 3 :32.307

K2 1000m :

1. Hufnagel - Ceiner (Hon) 3 :10.758

2. Kux - Schmude (Dui) 3 :10.969

3. Spesivtsev - Chervov (Rus) 3 :13.031

4. Turceag - Burciu (Roe) 3 :13.499

5. TOON EN PIET BROEKX (BEL) 3 :14.252

6. Boltic - Dragosavlevic (Ser) 3:16.605

7. Stabno - Warszawski (3:17.176

8. Ryan - Haniford (Aus) 3:17.892

9. Fitzgerald - Quickeden (NZl) 3:18.088

C1 1000m:

1. Maksim Piatrou (WRu) 3 :55.384

2. Dagnis Iljins (Let) 3 :27.136

3. Michal Kudla (Pol) 3 :58.343

C2 1000m:

1. Kaminski - Slominski (Pol) 3:35.463

2. Shamsurin - Ishmukhamedov (Rus) 3:37.413

3. Sinyavskiy - Safronov (Kaz) 3:37.473

Juniors Jongens.

K1 1000m:

1. Marius Radow (Dui) 3:35.335

2. Tomas Vesely (Tsj) 3:36.149

3. Richard Janza (Hon) 3:36.352

4. Martin Nathell (Zwe) 3:36.570

5. Christoph Kornfeind (Oos) 3:38.580

6. Agustin Vernice (Arg) 3:38.979

7. ARTUUR PETERS (BEL) 3:39.069

8. Marshall Hughes (Can) 3:39.111

9. Sean Lohse (Aus) 3:43.302

K2 1000m:

1. Noe - Vass (Hon) 3:13.650

2. Apollonio - Klobucar (Slo) 3:16.467

3. Pretzmann - Gravesen (Den) 3:17.651

C1 1000m:

1. Dzmitry Zubkou (WRu) 4:08.216

2. Elias Gonzalez (Mex) 4:09.424

3. Seongwoo Shin (Kor) 4:10.920

C2 1000m:

1. Khaut - Hajdu (Hon) 3:39.097

2. Shurinkin - Leontiev (Rus) 3:40.206

3. Mandziuk - Mishchuk (Oek) 3:41.041

Vrouwen -23.

K4 500m:

1. Zehe - Hering - Niche - Knorr (Dui) 1:34.242

2. Proskurina - Aniushina - Gurzhey - Stepanova (Rus) 1:35.308

3. Thomsen - Irgens - Nielsen - Villumsen (Den) 1:35.756

Juniores Meisjes.

K4 500m:

1. Piller - Katrinec - Malcsiner - Szabo (Hon) 1:36.432

2. Nikitina - Kulik - Odintsova - Bolshakova (Rus) 1:37.905

3. Ciuta - Meroniac - Croitoru - Varona (Roe) 1:37.914

B-finales (10de tot 18de plaats) :

Mannen -23.

K1 1000m:

1. Michael Fitzsimon (Ier) 3:37.659

2. Martin Brzezinski (Pol) 3:38.801

3. WILLIAM PETERS (BEL) 3:38.801

4. Martin Van den Bergh (ZAf) 3:40.101

5. Aleksandar Aleksic (Ser) 3:40.748

6. Osbaldo Juarez (Mex) 3:40.748

7. Jarret Kenke (Can) 3:40.835

8. Mohamed Mrabet (Tun) 3:46.937

9. Nicolas Cigorraga (Arg) 3:51.282

(Belga)

Publicité
Publicité

Messages sponsorisés

Messages sponsorisés